Dlaczego wybrać oryginał? – MASZ PRAWO

Oryginał i zamiennik na pierwszy rzut oka wyglądać mogą tak samo, ale wcale takie nie są. Oto, dlaczego dobrze jest podczas naprawy powypadkowej zadbać o swoje prawa i skorzystać z oryginałów.

Oryginalne części zamienne idealnie pasują do samochodu, dzięki czemu ich wymiana jest prostsza, a jej efekt jest bez zarzutu. Przygotowanie lakiernicze oryginalnych elementów blacharskich również nie odbiega od części fabrycznie montowanych w samochodach, więc nie widać różnicy w grubości powłoki lakierniczej.

Niezwykle ważnym benefitem płynącym z używania oryginałów jest przywrócenie poziomu bezpieczeństwa, który nasze auto zapewniało przed wypadkiem. Producenci przywiązują do bezpieczeństwa ogromną wagę i niezwykle precyzyjnie dobierają materiały i technologie, które zapewnią uzyskanie najwyższych ocen w testach zderzeniowych. Montując części oryginalne wiemy, że auto po naprawie gwarantuje nam taki sam, najwyższy poziom bezpieczeństwa, jak przed zdarzeniem. Potwierdzają to testy i analizy ekspertów.

Wybierając części, z pomocą których naprawimy nasz samochód, pomyślmy również o niezawodności. Wraz z zakupem oryginalnego elementu zyskujemy gwarancję producenta i pewność, że wymieniona część będzie pracować i zużywać się tak samo, jak te fabrycznie zamontowane w naszym samochodzie.

Równie ważnym aspektem przemawiającym za stosowaniem oryginalnych części jest ich wpływ na cenę samochodu w momencie odsprzedaży. Naprawa w autoryzowanym serwisie i części przy niej zastosowane są zapisane w historii pojazdu, która ma podstawowe znaczenie dla kupującego.

Jak widać – zastosowanie oryginałów zawsze się opłaca. Trudno znaleźć jakikolwiek argument przemawiający za użyciem zamienników, jeśli okazuje się, że użycie części fabrycznych jest korzystniejsze również ekonomicznie. Korzystajmy więc ze swoich praw!

Inne artykuły

  • Gdzie zgłosić szkodę komunikacyjną?

   Gdzie zgłosić szkodę komunikacyjną?

   Kolizja lub wypadek to potężny stres dla jej uczestników. Ilość związanych z nią spraw do załatwienia wymaga nie tylko czasu, ale i dobrej znajomości swoich praw.

  • Uważaj Zawierając Polisę

   Uważaj Zawierając Polisę

   Od pewnego czasu można zaobserwować na rynku nieuczciwe praktyki ubezpieczycieli. Podpowiadamy co zrobić aby nie dać się oszukać.

  • Nowe rekomendacje KNF

   Nowe rekomendacje KNF

   Warto wiedzieć, że każdy kierowca ma prawo nie zgodzić się na przedstawioną mu propozycję ubezpieczyciela i może się od niej odwołać. Dowiedz się więcej!