Naprawa samochodu – MASZ PRAWO

Choć poziom usług świadczonych przez niezależne warsztaty samochodowe jest coraz wyższy, trudno im w pełni konkurować z autoryzowanymi stacjami.

Usługa naprawy w autoryzowanej stacji to usługa kompleksowa. Najczęściej rozpoczyna się już na miejscu kolizji, gdzie wzywamy pojazd serwisowy, który przetransportuje uszkodzony samochód do serwisu. Na miejscu zajmą się nim doskonale wykwalifikowani pracownicy specjalizujący się w konkretnej marce. Wszystkie czynności wykonywane w autoryzowanych stacjach są zgodne ze szczegółowymi wytycznymi opracowanymi przez producentów pojazdu. Nie ma tu miejsca na rozwiązania „zastępcze” lub tymczasowe.

Kolejną przewagą stacji autoryzowanych jest zaplecze sprzętowe. Naprawy samochodów są tutaj wykonywane w sposób identyczny lub możliwie najbardziej zbliżony do tego, w jaki montowane i lakierowane są auta w fabryce.

Pozostawiając samochód w rękach specjalistów stacji autoryzowanej możemy być pewni, że wszystkie elementy wykorzystane do naprawy będą nowe i oryginalne – tutaj po prostu nie używa się innych części.

Istotną różnicą dzielącą serwis od warsztatu jest również sposób załatwiania formalności. W autoryzowanych stacjach serwisowych istnieją specjalne działy, których zadaniem jest kontaktowanie się z ubezpieczycielami. Jeśli w trakcie naprawy naszego samochodu dojdzie do jakiegokolwiek sporu z likwidatorem szkody – wszystkim zajmą się w naszym imieniu specjaliści.

Wszystko, co musimy zrobić podczas naprawy w serwisie, to przekazać auto, odebrać samochód zastępczy i przyjechać nim w wyznaczonym terminie po odbiór naprawionego pojazdu.

Wciąż powszechna jest opinia, że naprawa w warsztacie niezależnym jest tańsza, jednak nie ma to dla nas znaczenia, gdy likwidujemy szkodę z OC sprawcy lub polisy AC z klauzulą o wykorzystaniu części oryginalnych – wówczas wszystkie koszty pokryje ubezpieczyciel, który nie ma prawa zakwestionować wybranego przez nas miejsca, w którym chcemy naprawić samochód.

Nie szukajmy więc kompromisów jeśli mamy prawo do najlepszej możliwej obsługi.

Inne artykuły

  • Nowe rekomendacje KNF

   Nowe rekomendacje KNF

   Warto wiedzieć, że każdy kierowca ma prawo nie zgodzić się na przedstawioną mu propozycję ubezpieczyciela i może się od niej odwołać. Dowiedz się więcej!

  • Czy OC sprawcy zawsze daje Ci pełną ochronę?

   Czy OC sprawcy zawsze daje Ci pełną ochronę?

   Sprawdź, jaki zakres ochrony gwarantuje Ci ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

  • Dlaczego wybrać oryginał?

   Dlaczego wybrać oryginał?

   Montując części oryginalne wiemy, że auto po naprawie gwarantuje nam taki sam, najwyższy poziom bezpieczeństwa, jak przed zdarzeniem. Potwierdzają to testy i analizy ekspertów.